Milan II Milanówek 1-4 Relax Radziwiłłów

W minioną niedzielę seniorzy rozegrali drugi sparing. 

W niedziele 24 lutego 2019 r. podopieczni Mirka Rastawickiego zagrali drugi sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem Relax zmierzył się z Milanem II Milanówek, a mecz odbył się na sztucznym boisku tych drugich. 

Relax przystąpił do spotkania w następującym składzie: Tomek Agrestowski, Jakub Trzciński, Konrad Sitkiewicz, Konrad Pokorski, Michał Kośdmier, Konrad Koziarski, Łukasz Kujawa, Kamil Trojańczyk, Kuba Sitkiewicz, Jarek Melon, Łukasz Pupecki. 

Relax kontrolował spotkanie od pierwszych minut konsekwentnie budując ataki krótkimi podaniami. Wynik meczu w 35' minucie otworzył Jarek Melon, który przyjął piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza Milanu pewnym strzałem w długi róg. W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy Jarek Melon został sfaulowany w polu karnym gospodarzy. Do piłki podszedł K.Koziarski i bramką z rzutu karnego ustanowił wynik pierwszej połowy na 2-0. 

Po zmianie stron na boisku pojawili się M.Królewski, D.Barzenc i P.Widuliński. W 55' goście wrzucili piłkę w pole karne, T. Agrestowski nie zdołał interweniować, co skończyło się bramką kontaktową dla Milanu. W 80' minucie Relax wyszedł z szybką kontrą, Łukasz Kujawa przytomnie zagrał do wychodzącego na wolne pole Jarka Melona. Obrońcy nie byli w stanie odebrać mu piłki w przepisowy sposób, co przełożyło się na faul w okolicy narożnika pola karnego. Sam sfaulowany oddał techniczny strzał nad murem ze stojącej piłki, jednak bramkarz zdołał sparować piłkę zmierzającą w samo okienko strzeżonej bramki. Interwencja bramkarza okazała się na tyle niefortunna, że futbolówka spadła wprost na głowę Kamila Trojańczyka a ten - zmieścił piłkę w siatce z najbliższej odległości. W ostatnich minutach meczu niefrasobliwość w obronie Milanu poskutkowała rzutem pośrednim z 10 metrów dla Relaxu, który wykorzystał Michał Kośmider ustalając wynik meczu na 4-1. 

Za tydzień seniorzy zagrają w Grójcu a ich rywalem będzie zespół z Tarczyna.